...

1. Dobry plan. Podstawą mądrego odchudzania jest ustalenie planu.

W pierwszej kolejności zastanów się co i w jakim czasie chciałabyś osiągnąć. Następnie proponuję Ci podzielić główny cel na mniejsze części, zgodnie z zasadą „Jak zjeść słonia? Po kawałku” 🙂

2. Zastosuj metodę małych kroków.

Załóżmy, że w swoim planie postanowiłaś m.in. wprowadzić regularne posiłki, ograniczyć słodycze i ćwiczyć 3 razy w tygodniu. Świetnie! Jednak nie wprowadzaj wszystkiego naraz. Zacznij od tego co sprawi Ci najmniej problemu. Dzięki temu poczujesz siłę oraz chęć do dalszej pracy i łatwiej będzie Ci pracować nad kolejnymi celami.

3. Realnie oceń swoje możliwości.

Może zdarzyć się tak, że będziesz mieć cięższy tydzień na uczelni bądź w pracy. W takie dni pamiętaj o tym, aby dostosować plan do swoich możliwości. Oczywiście mowa tu nie o ciągłym szukaniu wymówek i usprawiedliwianiu się, ale o tym, aby realnie stawiać sobie poprzeczkę. W przeciwnym razie będziesz sfrustrowana, niezadowolona z siebie i zestresowana, a to w żaden sposób nie pomoże w zdrowym i mądrym odchudzaniu.

4. Pij wodę.

Wiem….każdy dietetyk powtarza Ci to do znudzenia. Jednak jak to zrobić, aby nauczyć się ją regularnie pić? Weź do ręki marker i narysuj nim na butelce poziome kreseczki, a obok nich godziny, do których wypijesz określoną ilość wody. Dzięki temu podzieliliśmy nasz większy cel, czyli wypicie 1,5 l wody dziennie, na mniejsze, bardziej osiągalne cele. Mówię Ci – to działa!

5. Wprowadź zamienniki.

Nie rezygnuj z produktów, które lubisz ale postaraj się znaleźć ich zdrowe i smaczne zamienniki. Dzięki temu istnieje o wiele większa szansa, że wprowadzone zmiany zostaną już z Tobą na zawsze, a nie będą traktowane jak krótki epizod w Twoim życiu.

6. Planuj swój jadłospis.

Bardzo dobrze sprawdzi się przygotowywanie ramowego, najlepiej z góry na kilka dni, planu posiłków. Dzięki temu będziesz mogła wcześniej kupić potrzebne produkty i zapobiegniesz sytuacji, że wracasz do domu zmęczona i głodna po pracy i jesz wszystko co znajdziesz w zasięgu wzroku.

7. Wprowadź aktywność fizyczna.

Aktywność fizyczna jest nieodzowną częścią mądrego odchudzania. Pamiętaj jednak o tym, aby dostosować ją do swojego stanu zdrowia, a także możliwości. Proponuję zacząć od liczenia kroków i następnie zwiększać ich ilości.

8. Pamiętaj – spadki motywacji to nieodzowny etap odchudzania.

Spadki motywacji będą się zdarzać i jest to normalne. Jeśli jednak zaczynając odchudzanie będziesz tego świadoma, to łatwiej to przezwyciężysz, gdyż tym razem będziesz wiedzieć, że nie jest to oznaka rezygnacji, a tylko pewnego, kolejnego etapu odchudzania. W takich momentach proponuję Ci przypomnieć sobie po co to robisz i co chcesz osiągnąć. Przeczytaj sobie jeszcze raz swój plan, który na początku stworzyłaś i zaznacz kroki, które już zrealizowałaś.

9. Bądź cierpliwa!

Daj sobie czas. Prawda jest taka, że nie tyjemy w jeden dzień i niemożliwym jest, abyśmy schudli w jeden dzień. Potraktuj ten czas jako fajną przygodę i czas na poznawanie nowych smaków.

10. Nagradzaj się!

Bądź swoim najlepszym przyjacielem, chwal siebie i nagradzaj za każdy, nawet najmniejszy sukces ☺ Pamiętaj, odchudzanie to proces. Daj sobie czas i stopniowo wprowadzaj zmiany.

 

Jeśli jednak ciężko Ci samej opracować plan działania, słyszałaś zbyt dużo sprzecznych informacji na temat metod odchudzania, chcesz lepiej się poczuć i zadbać o swoje zdrowie, lecz nie wiesz co dokładnie powinnaś zrobić, umów się ze mną na 45 minutową wstępną rozmowę telefoniczną. Podczas tej rozmowy przeanalizuję Twoją sytuację zdrowotną, zobaczę jakie kroki trzeba podjąć, abyś mogła osiągnąć swój cel oraz sprawdzę czy i jak mogę Ci w tym pomóc.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.